Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou

Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou

Venkovní hra Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou
- zahrajte si, projděte se, poznávejte, soutěžte

 

V rámci Roku svaté Ludmily nabízí Praha 2 venkovní hru, při níž účastníci navštíví zajímavá místa, pomocí chytrých mobilů plní úkoly a osvěžují si vědomosti. Dokonce mohou soutěžit o věcné ceny. Hra je spuštěna na webových stránkách putovani.praha2.cz. Zájemci si mohou zahrát až do 30. září.

Venkovní hra Putování za kněžnou Ludmilou je další akcí, kterou Praha 2 nabízí pro veřejnost v roce, kdy si připomínáme výročí 1100 let od mučednické smrti patronky České země. Cílem je spojit pohyb a návštěvu zajímavých míst s poznáváním a opakováním historie z dob počátků našeho státu a Přemyslovců. To vše zábavnou formou. Pro účastníky hry je připravena trasa v délce 10 km s 19 zastávkami na zajímavých místech na Vinohradech, Novém Městě a Vyšehradu.

Účast ve hře je zdarma, je však třeba se registrovat. Hrát můžete sami nebo v týmu. Výběr zastávek vychází z publikace Svatoludmilská místa v Praze 2, kterou městská část vydala na začátku roku. S Ludmilou se tak setkáte nejen u největšího kostela zasvěceného této osobnosti našich dějin, ale také v podobě názvů zařízení, soch na fasádách, zpodobnění v kostelích nebo i na baště vyšehradského opevnění.

Účastníci hry na trase hledají tabulky s úryvky tajenky a kódy, které je nasměrují na informace o místě a na plnění zadaných úkolů. Průzkum na místě a vyhledávání na webu pomohou správně odpovědět na otázky. Za správné odpovědi získávají body. Lze soutěžit na čas, nebo jen usilovat o splnění bodového limitu pro zařazení do slosování o ceny a trasu projít za libovolně dlouhou dobu, třeba i po částech.

Než vyrazíte, můžete se na hru připravit prohlídkou výstavy Sv.Ludmila – kněžna, matka, babička a Patronka země České na náměstí Míru (do 15. září), kde Putování začíná, nebo pomocí Encyklopedie Prahy 2 a v ní zveřejněných hesel publikací.

Navštivte putovani.praha2.cz a pustťe se do hry.