Obecné informace 


Hostel je situován přímo v centru Prahy (cca 10 min. pěšky od Václavského náměstí) v příjemné lokalitě Královských Vinohrad.

Vedle domu je vchod do stanice metra A Náměstí Míru a zastávka autobusu z/na nádraží Florenc, na náměstí staví několik tramvajových linek

 

Nabídka ubytování


Pro jednotlivce i skupiny nabízíme ubytování v jedno až šestilůžkových pokojích.

Během července a srpna hostel disponuje 140 lůžky.

Kapacita lůžek ve školním roce (od září do června):             

dny školního volna - víkendy, státní svátky, prázdniny: podzimní, pololetní, jarní apod. (kapacita 125 lůžek)                         

dny školního vyučování (omezený počet lůžek - pouze pro jednotlivce nebo malé skupiny). 


Provozní informace


Recepce je k dispozici od 6.00 do 01.30. V nočních hodinách mezi 1.30 a 6.00 je vstup do hostelu z důvodu bezpečnosti a nočního klidu uzavřen.

V recepci je možnost bezplatné úschovy zavazadel, zapůjčení jízdních řádů ČD a autobusů, kulturního programu nebo mapy Prahy.

Ložní prádlo a ručníky jsou zahrnuty v ceně ubytování. Připojení k internetu (Wi-Fi) je k dispozici v celém objektu zdarma.

 

Vybavení hostelu


Pro hosty je k dispozici osobní výtah, vybavené kuchyňky na patrech, lednice, možnost zapůjčení žehliček, fénů, uložení cenností. Sociální zařízení je společné, umístěné v každém patře, dbáme na přísnou čistotu.

V 5. patře je pro hosty otevřena letní terasa s překrásným výhledem na Hradčany, Petřín a okolí. Pro zájemce je k dispozici kaple přímo v objektu.

V přízemí domu je v provozu kavárna, kde je možné zakoupit snídaně, obědy i večeře, drobné občerstvení, nápoje, zmrzlinové a ovocné poháry, zákusky, točené pivo nebo limonádu aj.

Nabízíme společenské místnosti pro různá setkání, oslavy, školení, semináře, možné na objednávku dodat dle přání občerstvení či připravit slavnostní tabuli. Nekuřácké a tiché prostředí, noční klid. KDM je hodnocen jako příkladný v čistotě a dodržování hygienických předpisů.