Nástup na začátku školního roku 


Všechny dívky přijíždějí do KDM v nástupní den (den před zahájením školního roku) podle zaslaných informací. V hlavní kanceláři odevzdají vyplněný zdravotní dotazník, podepsané souhlasy rodičů, potvrzení o bezinfekčnosti, potvrzení o provedené platbě na měsíc září a studentky 1. ročníku potvrzení o přijetí na střední školu.

Nově nastupující dívky odevzdají také životopis a dvě fotografie (na osobní spis a identifikační kartu). Při nástupu dívky převezmou do správy inventář pokoje, polštář a antialergickou deku, povlečení, deku na denní přikrytí, froté povlak na lůžko, klíče od pokoje a klíč od skříněk a botníku.

Ve skříni mají k dispozici dvě ramínka. V nástupní den mohou dívky ukázat pokoj i dům rodičům, příbuzným a sourozencům.V tento den je organizována společná schůzka rodičů se zaměstnanci domova, na níž budou podány všechny potřebné informace a zodpovězeny případné dotazy.

V nástupní den večer se dívky povinně účastní celodomovního shromáždění, kde jsou seznámeny s vnitřním řádem, bezpečnostními a protipožárními předpisy