Provoz domova mládeže

18. 5. 2021

Vážení rodiče, vážené dívky,

Od pondělí 24. 5. by mělo dojít k návratu všech studentů do středních škol. Doufáme, že se tak opravdu stane, a na děvčata se velice těšíme.

V souvislosti s tím bychom Vás rádi poprosili o spolupráci a zároveň Vás informovali o několika skutečnostech:

1) Dejte nám, prosíme, vědět, kdy se kdo přesně vrátí na mailové adresy vychovatel@kdm.czstudentky@kdm.cz nebo i mou osobní adresu zulajdab@seznam.cz. Děkujeme.

2) Máme nadále povinnost testovat ubytované dívky. Všechny potřebné pokyny najdete v přiloženém dopisu (Dopis pro rodiče ubytovaných – informace k testování docx). Zároveň jsou tam informace o zpracování osobních údajů (GDPR), které prosíme podepsat a dovézt do KDM. Testování AG testy probíhá každou neděli od 16.00 do 20.00, určený čas je nutné dodržet. Příjezd na internát pro ty dívky, které mají testy z odběrových center, nebo prodělaly onemocnění Covid-19 (ne déle než před 90 dny od pozitivního testu), je od 16.00 do 22.00. Prosíme také o dodržování všech předpisů spojených s Covidem-19: nošení respirátorů na chodbách, ve společných místnostech, mytí a dezinfekce rukou a zvýšené větrání v místnostech.

3) Za měsíc květen mají dívky zaplacený paušální poplatek 700 Kč, budou tedy platit navíc jen 50 Kč na noc (od 23. do 31. května).

4) Vzhledem k nadcházejícímu návratu všech dívek jsme nakonec rozhodli, z důvodu větší praktičnosti, ponechat platbu paušálního poplatku za červen vcelku, tj. 1 400 Kč. (ne 700 Kč paušál a 50 Kč za noc, jak bylo avizováno v předchozím mailu).

5) Budete-li mít zájem pouze o nárazové ubytování (max. 10 nocí), je možné se dohodnout na předčasném ukončení pobytu (informace, jak to provést, Vám rádi podáme). Pak se bude možné po předchozí dohodě ubytovat pouze za poplatek 50 Kč za jednu noc bez platby paušálu. V tomto případě nejsme ovšem schopni garantovat konkrétní místo (postel a pokoj) a není možné si nechat dlouhodobě věci ve skříních.

6) Samozřejmě je možné také si požádat písemně o prominutí plateb za měsíc červen (stačí mailem) na studentky@kdm.cz; nebo zulajdab@seznam.cz.

Stejně tak, pokud by někdo chtěl, je možné přispět i na náš nadační fond, číslo účtu 38 31 18 80 01/55 00. Všem dosavadním dárcům upřímně děkujeme a pamatujeme na ně v našich modlitbách.

7) Stravu na poslední týden v květnu a na červen mají všechna děvčata, která zde ještě nebyla, odhlášenou. Je třeba si ji tedy přihlásit u paní pokladní Rohlenové prostřednictvím mailu: jidelna@kdm.cz či telefonicky na tel. 224 900 686. Zde se také můžete informovat o stavu Vašeho konta atd.

Přeji Vám mnoho zdraví, pevné nervy, radost z jara, maturantkám úspěšné zakončení studia a složení přijímacích zkoušek na VŠ a v neposlední řadě Boží požehnání,

ThLic. Mgr. S. Maxmiliána Z. Bendová, vedoucí výchovy.

Křesťanský domov mládeže